COVID mbërthen Seria A, deri më tani 4 ndeshje të anuluara! Në rrezik Milan-Roma, por edhe Juventus-Napoli

COVID-19 ka pushtuar Seria A dhe rrezikon seriozisht që të ndalë shumë ndeshje të programuara për sot. Deri më tani 4 janë konfirmuar, mes tyre edhe Bologna-Inter në orën 20:30. Ndeshjet e tjera të anuluara janë Atalanta-Torino, Salernitana-Venezia dhe Fiorentina-Udinese.

Jo vetëm kaq, por deri në mbrëmje rrezikon të shtyhen edhe sfida të tjera si Milan-Roma, por edhe Juventus-Napoli. Aktualisht ka shumë pikëpyetje për shkak se ka vendime kontradiktore. Kjo për shkak se autoritet shëndetësore rajonale janë të pavarura dhe marrin vendime pa u konsultuar me ligën e Seria A.

Deri më tani më shumë se 87 futbollistë janë të prekur me COVID në Seria A.

Një situatë të ngjashme përjetoi edhe Premier League pak dit më parë kur iu desh të anulonte shumë ndeshje, ndërsa tani duket e kaluar pavarësisht se ende vijon të ketë shumë raste pozitive me COVID.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kë mendoni se do të favorizojë votimi i emigrantëve në zgjedhjet e ardhshme?×

Lajmi i fundit

John

Trishtim për tifozët holandezë, ja si e përjetuan humbjen në rrugët e Tiranës