Covid, në Kroaci regjistrohen 3 viktima dhe gjashtë raste të reja infeksioni në 24 orë

Kroacia ka regjistruar edhe gjashtë persona me sëmundjen COVID-19, që e shkakton koronavirusi.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve në këtë vend ka arritur në 2,213, ka njoftuar ministri i Shëndetësisë së Kroacisë, Vili Berosh.

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar tre të vdekur, një grua 93 - vjeçare në Split, një grua 84 - vjeçare në Koprivnica dhe një burrë 83 - vjeç në Zagreb.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve në Kroaci është 94.

Ministri Berosh bëri të ditur se aktualisht në spitale janë të shtruar 150 persona.

I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me miratimin e një ligji që i kufizon kompetencat Presidentit të Republikës?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Salianji në 'Pa Protokoll': PS nuk hapi listat, rrezikohen zgjedhjet e integrimi në BE