COVID-19/ BE jep 50 mln euro për Shqipërinë, Meta: Ndihmë e çmuar në betejën për mbrojtjen e shëndetit të qytetarëve tanë

1585072378_meta.jpg

Presidenti Ilir Meta ka reaguar ka reaguar pas 50 mln euro ndihme humanitare të dhënë nga Bashkimi Evropian në ndihmë të Shqipërinë.

“Një ndihmë e çmuar në betejën kryesore për mbrojtjen e shëndetit të qytetarëve tanë!”, shkruan Meta.

Bashkimi Evropian akordoi sot 50 milionë euro në luftën kundër koronavirusit.  Nga këto 4 milionë do të jepen për pajisje mjekësore dhe mbështetje të shëndetësisë, 11 milionë për mbrojtje sociale dhe 35 milionë euro do të jepen për rimëkëmbjen e ekonomisë pas ndikimit negativ që ka shkaktuar covid 19.


Lajmi kryesor:

Lufta ndaj koronavirusit/ BE jep 50 milionë euro për Shqipërinë për pajisje mjekësore dhe rimëkëmbje ekonomike


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ku do të pushoni këtë verë?×

Lajmi i fundit

John

Qëlluan me 20 plumba biznesmenin, zbardhen emrat e 3 autorëve! 2 prej tyre vëllezër