COVID-19 i merr jetën një 21-vjeçareje te infektivi, viktima më e re në Shqipëri

Një lajm i hidhur raportohet ditën e sotme nga spitali infektiv, aty ku një 21-vjeçare i është dorëzuar luftës me koronavirusin. 21 vjecarja që ndërroi jetë ka shkuar para 3-4 ditësh tek Infektivi, pasi kishte dhimbje koke. Ka qëndruar në urgjencë për rreth 48 orë dhe më pas shkoi vetë te Infektivi, mëson gazetarja e Report Tv Doris Sallaku.

Ajo qëndronte në spitalin infektiv, teksa luftonte me këtë pandemi famkeqe, e cila i mori edhe jetën. Burime bëjnë me dije se 21-vjeçarja kishte sëmundje bashkëshoqruese, por mosha e saj ka tronditur jo pak, pasi është bërë viktima me moshën më të re në Shqipëri.

Kjo është një alarm se koronavirusi nuk pyet për moshën, por të gjithë duhet të kujdesemi për veten dhe familjarët. Me 21-vjeçaren numri i personave që kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit ka shkuar në 98.


Lajmi kryesor:

Koronavirusi/ 21-vjeçarja viktima më e re në Shqipëri, 4 persona ndërrojnë jetë në 24 orët e fundit, 85 raste te reja, shefja e ISHSH-së dyshohet me COVID, shtrohet tek Sanatoriumi


Ne.k.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Eriksen rikthehet me gol në Evropian dhe vendos rekord, Danimarka barazon 1-1 me Slloveninë

Euro 2024/ Eriksen rikthehet me gol në Evropian dhe vendos rekord, Danimarka barazon 1-1 me Slloveninë