FOTOLAJM/ Pamje trishtuese nga infektivi! E intubuar për shkak të COVID, fëmijët urojnë nënën për ditëlindje, por 49-vjeçarja ndërron jetë

Pamje dhe mesazhe trishtuese vijnë nga spitali infektiv aty ku nëna e disa fëmijëve dhe po ashtu motra e një personi ka humbur jetën për shkak të COVID. Ajo ka qenë e intubuar, ndërsa para pak kohësh ka patur edhe ditëlindjen.

Në pamundësi për ta takuar, të afërmit që me siguri do të jenë shumë të plogështuar, i kanë dërguar një buqetë me lule dhe një letër në të cilën shkruajnë: 'Edhe 100 vjeç, nga motra dhe fëmijët. E shtrenjta jonë!'

Fatkeqësisht as urimi dhe as impenjimi i mjekëve nuk ka mjaftuar që 49-vjeçarja nga Kruja të fitonte luftën për jetën. Kjo ngjarje është një mesazh për të gjithë që të ruhen nga koronavirusi, pasi në mos vetë, mund ta pësojnë të afërmit tanë.

 

 

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se pandemia COVID-19 ka ndikuar në rritjen e çmimeve nëpër zonat turistike në vend?

Komento

Komente

  • WTF: 15/07/2020 09:47

    Pakujdesia nga injoranca vret!

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Pasuria 2019/ Guvernatori Sejko 130 mijë € paga, Erinda Balanca 80 mijë € të ardhura dhe vilë pranë Bashës në ‘Rolling Hill’