COVID-19 'pushton' gjykatën e Tiranës, 15 gjyqtarë e prokurorë të infektuar! Dy raste për kurim në Turqi

TIRANË - Matja e temeperaturës për këdo që futet në dhomën penale tëTiranës është masa e parë. Kurse  gjyqet mbahen me prani të reduktuar të publikut.

Në hyrje tëGjykatës Speciale funksionon edhe një tunel dezinfektimi por sërish Covid 19është futur në brëndësi duke prekur gjyqtar e pjesë të administratës.

Çdo ditë në dy gjykatat më të mëdha në vend gjykimet zhvillohen por ndërsa seancat e shtyra janë 10-20 të tilla për shkak se gjyqtar e prokuror janë duke u mjekuar dhe kaluar Covid-19 në karantinë.

ReportTv mëson se mes të prekurve disa prej tyre prokuror e gjyqtarë pasi kanë patur komplikacione të rënda janë dërguar për kurim në Turqi ku dy prej tyre ende nuk janë kthyer.

E.M./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Zgjaten pa afat masat anti-COVID dhe kufizimi i lëvizjes nga ora 22:00 deri ne 06:00, a jeni dakord?

Komento

Komente

 • Boss ene Trim: 10/11/2020 16:41

  Kokes te gjithve se jan instanca me e degjenerume dhe kriminale e shqiperis , kokerr nderi e rregulli skan . Ilace leket e korrupsionit , ashtu te perpeliteni minjte

  Përgjigju
 • ola: 10/11/2020 11:13

  s bie rrufeja ne hale!!!

  Përgjigju
 • Turi: 09/11/2020 21:51

  Vetem kaq ?

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Basha kërkon votat e shqiptarëve për t’u bërë 'qytetar nderi' në Kosovë