Çuçi te ‘Siguria’: Do rifusim sistemin e kamerave të trupit për disa efektivë! Ata që ndërtojnë pa leje, po i bëjmë të blejnë pronën e vet sa frëngu pulën

Çuçi te ‘Siguria’: Do rifusim sistemin e kamerave të trupit për disa efektivë! Ata që ndërtojnë pa leje, po i bëjmë të blejnë pronën e vet sa frëngu pulën

1666864593_WhatsAppImage20221027at11.08.10.jpeg

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi u shpreh në Komisionin e Sigurisë se do të rifusin sistemin e kamerave të trupit për disa efektivë. Sa i përket kontrollit të ndërtimeve pa leje, Çuçi tha se të gjithë po e blejnë pronën e vet me çmime të larta dhe për këtë bëri krahasimin “sa frëngu pulën”.

Salianji: Si mendoni ta kontrolloni territorin, ndërtimet pa leje që policia nuk ndërhynë. Çfare e pengon policinë që ti bllokoj njëlloj siç bllokon fukarenjtë për dritaret pa leje? Ju duhen para shtesë për këtë? Kur nuk kontrolloni ndërtime pa leje në 100 m larg ministrisë suaj, e kontrolloni dot territorin me kanabis në vende malore?

Çuçi: Jemi ne dhe jo ju që po konfiskojmë dhe po bëjmë ta blejnë sa frëngu pulën pronën e vet ata ndërtues që ndërtojnë pa leje. Si mund t’i mbroj qeveria ata ndërtues kur ia konfiskon dhe e çon në prokurori. Do të kemi ndryshim rrënjësor të situatës me satelitët dhe me dronët. Do të rifusim sistemin e kamerave të trupit për një pjesë të efektivëve të policisë.


Lajmi kryesor:

Ministri i Brendshëm te ‘Siguria’: 547 milionë lekë nga buxheti 2023 për mbrojtje kibernetike! Do financojë edhe AKSHI me fondet e veta


  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Alban Daci: Dorëzimi politik përballë një vendimi juridik

Alban Daci: Dorëzimi politik përballë një vendimi juridik