Çudira në Belgjikë - Marok, portieri del këndon himnin dhe më pas zëvendësohet

Çudira në Belgjikë - Marok, portieri del këndon himnin dhe më pas zëvendësohet

Portieri Bono del në fushë dhe më pas zëvendësohet

Maroku fitoi 2-0 me Belgjikën në grupin F të Kupës së Botës. Në fillim të ndeshjes te Maroku ndodhi diçka e padëgjuar më parë. Në formacionin startues në portë ishte Bono, me gardianin që doli në fushë dhe këndoi himnin. Gjatë nxehmjes portieri duket se nuk u ndje mirë dhe për këtë arsye në ekstremet e kohës trajneri i Marokut, Regragui e zëvendësoi edhe pse lojtari doli dhe këndoi himnin. FIFA nuk e ka cilësuar si zëvendësim, teksa gardiani i Sevilla u zëvendësua nga Munir.


Lajmi kryesor:

KATAR 2022/ Maroku është befasia e radhës në Kupën e Botës, afrikanët fitojnë me Belgjikën falë 2 supergolave dhe marrin kreun e grupit F! Marokenët 'djegin' Brukselin (VIDEO)


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Çift tjetër brenda Big Brother? Puthje dhe përqafime mes dy banorëve (VIDEO)

Çift tjetër brenda Big Brother? Puthje dhe përqafime mes dy banorëve (VIDEO)