Çudit sportistja rekordmene e Amerikës, heq dorë nga ‘Tokio 2020’: Kokën time e kanë pushtuar demonët

Gjimnastja e njohur amerikane Simon Biles ka bërë një deklaratë tepër të çuditshme në tërheqjen e saj nga sporti edhe pse vetëm në moshën 24 vjeçe. Ajo ka hequr dorë nga gara e ‘Tokio 2020’, pasi pretendon se kokën e saj e kanë pushtuar demonët.

“Nuk kam më besim tek vetja ime. Nuk e di nëse ka të bëjë me moshën time, pro jam më tepër nervoze. Dua të garoj sërish, por shoh që të tjerët argëtohen më shumë se unë.

Shoh që nuk argëtohem më si më parë. Koka ime ka demonë dhe duhet të luftoj me ta,”-deklaroi gjimnastja 24-vjeçare amerikane.

Simon Biles ka fituar katër medalje ari në Lojërat Olimpike “RIO 2016” dhe është gjimnastja e parë në histori që ka arritur të triumfojë në pesë tituj kampionë në garat individuale.

 

Ne.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A jeni dakord me propozimin për dozë të tretë vaksine për personat mbi 60 vjeç?

Komento

Komente

 • Iris: 29/07/2021 00:16

  Nuk eshte /cudi/,jane thjesht probleme psikologjike.Dua t'ju kujtoj dhe rastin e flake-ndezeses te lojrave olimpike,Naomi Osaka,qe u terrhoq nga ndeshjet e tenisit per arsye te ngjashme dhe u penalizua nga qe s'pranoi te intervistohej nga mediat.Te gjithe dolen ne perkrahje te saj dhe kunder penalizimit.Ky mendoj qe ka qene faktori kryesor qe u zgjodh te ndizte flaken,plus qe eshte gjysem japoneze.Njeriu ka nevoje ndonjehere qe te terrhiqet brenda vetes per pak qetesi,o rreflektim dhe ndonjehere ka nevoje dhe per mjekun o psikoanalistin.Thjesht kerkohet mirekuptim nga te gjithe.

  Përgjigju
 • albfire: 28/07/2021 16:30

  Media ne Shqiperi e quan "cudi" ndersa media perendimore e quan nje ze te forte per te rritur ndergjegjshmerine ndaj problemeve mendore.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Prifti i shfrenuar italian i arrestuar për drogë rezulton HIV-pozitiv