Çupi: PD hyn në këto zgjedhje me shumë disavantazhe, më i rëndi, bashkëpunimi toksik me LSI-në

1616705704_Screenshot5.jpg

Analisti Frrok Çupi tha se PD hyn në këto zgjedhje me shumë disanvantazhe, por më i madhi është ai i bashkëpunimit me LSI, duke e cilësuar si një barrë të madhe toksike që PD mban mbi shpatullat. Në emisionin 'Repolitix', Çupi tha edhe dalja e partive të reja nga radhët e demokratëve dhe fakti që PD nuk ka marrë kurrë vota të socialistëve janë disa nga disavantazhet e tjera.

"PD vjen me disa disavantazhe në këto zgjedhje. E parë është se prej saj kanë dalë disa parti te reja. Gjithashtu duhet thënë dhe pranuar se PD si parti se ka pasur kurrë simpatinë e të majtëve në Shqipëri dhe nuk ka marrë kurrë votat e tyre, ndërsa PS ka marrë vota të demokratëve. Pra këto marrin vetëm vota të PD dhe ky është disavantash shumë i madh. Ndërsa disavantazhi më i madh dhe që vjen me një barrë toksike për PD është bashkëpunimi me LSI-në. Qytetarëve u krijohet ideja se po fitoi PD ka fituar Ilir Meta e Monika Kryemadhi.


Lajmi kryesor:

Mitingu i PD në fushatë, Frrok Çupi: Vulgare! Etjen Xhafaj: Arkitekt ishte Berisha, ka 30 vite që u nxjerr sytë njerëzve me dy gishtat


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?×

Lajmi i fundit

John

Identifikohen 7 nga 10 viktimat e aksidentit tragjik në Kroaci, mes tyre humbën jetën nënë e bijë