Dalin Exit Pollet e para për zgjedhjet në Gjermani! CDU/CSU dhe SPD 'kokë më kokë'

1632672526_fb25a7d753b64095867011bfa6c13b46.jpg

Zgjedhjet elektorale në Gjermani janë mbyllur në një rezultat të paparashikuar, pasi Blloku i qendrës së djathtë CDU/CSU dhe Social Demokratët janë kokë më kokë, pasi exit pollët e para kanë treguar se të dy blloqet kanë marrë  nga 25% të votave secila.

Rezultati i Exit Pollit


Lajmi kryesor:

Mbyllet votimi në Gjermani, pjesëmarrje më e lartë se në 2017! CDU/CSU dhe SPD 'kokë më kokë'! Kandidati i partisë së Merkel: E dinim që gara do të ishte e ngushtë! Scholz: Le të presim


B.K./LR/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Beteja për FSHF-në, a duhet të vijojë Armand Duka të drejtojë futbollin në vend?×

Lajmi i fundit

John

6 marsi, Korreshi për ‘Report Tv’: Nëse Basha dhe Berisha do kenë kandidatë të përbashkët, fitojmë 6 bashkitë! Me dy, e vështirë por jo e pamundur! Ja çfarë kërkon baza