Dalin fotot e makinave luksoze dhe parave të gjetura në shtëpinë e shefes së tatimeve në Kiev

Dalin fotot e makinave luksoze dhe parave të gjetura në shtëpinë e shefes së tatimeve në Kiev

Hetuesit ukrainas kanë publikuar foto të aseteve të gjetura gjatë një kontrolli në shtëpinë e zëvendës Shefes së Autoritetit Tatimor të Kievit, Oksana Datiy, e akuzuar për taksat e papaguara prej 1.2 miliardë dollarë.

Masa është pjesë e një hetimi më të gjerë kundër korrupsionit në Ukrainë. Byroja Shtetërore e Hetimeve (SBI) tha se gjeti qindra mijëra dollarë para në dorë, po ashtu ora dhe makina luksoze, në shtëpinë e Datiy. 

Kërkimet e sotme vijnë disa ditë pas shkarkimit të një numri zyrtarësh të lartë ukrainas nga Presidenti Zelensky mes një skandali mbi prokurimin e furnizimeve të luftës për Ministrinë e Mbrojtjes.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Kievi: Moska po përgatit përshkallëzim maksimal! SHBA gati paketën 2 mld dollarë! Kremlini: Shpërblim për ushtarët që shkatërrojnë tanket 'Abrams' dhe 'Leopard'


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri