POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

EKSKLUZIVE/ Pamjet si hynë në pistë grabitësit, ndjekja nga policia dhe shkëmbimi i zjarrit (FOTOT+VIDEO)

Grabitja brenda aeroportit të Rinasit zgjati vetëm 90 sekonda. Pamjet ekskluzive të siguruara nga Report Tv dhe Shqiptarja.com tregojnë në detaje gjithë dinamikën e ngjarjes. Veprimet e grabitësve të drejtuar nga Admir Murataj  nisin përgjatë perimetrit të aeroportit që është i rezervuar për hyrjen e mjeteve të zjarrëfikësve.

Sic e shihni në këto pamje të filmuara nga kamerat e sigurisë, një nga grabitësit që ka të veshur uniformë të zezë thyen zinxhirët që mbajnë të kyçur derën, ndërsa bashkëpunëtorët e tjerë me një kabull prej çeliku të lidhur te furgoni spostojnë bllokun prej çimentoje të vendosur si mbrojtje e gardhit.

Në pak sekonda furgoni i kamufluar me logon e policisë hetimore arrin të futet në aeroport dhe shkon te avioni i Austrian Airlines duke grabitur 7 thasë me mbi 10 milionë euro.

Furgoni i grabitësve pas kësaj merr rrugën drejt daljes pranë parkimit C. Siç shihni në këtë sekuencë video eksluzive, grabitësit hapin me forcë edhe këtë derë: Operacionin e drejton si gjithmonë Admir Murataj qe para se te largohet rimerr pozicion në sediljen në krah të shoferit. Furgoni i grabitësve me paratë  arrin të dalë tashmë jashtë aeroportit, por ndërkohë është dhënë dhe alarmi. Në më pak se një minutë pas një patrullë e policisë është vënë në ndjekje të tyre.

Për Admir Muratajn arratia do të marrë fund pas më pak se dy kilometra kur furgoni rrethohet nga policia dhe në konfliktin me armë Admir Murataj mbetet i vrarë, ndërsa bashkëpunëtorët e tij arratisen me një tjetër furgon, bashkë me paratë.

Hyrja ne aeroport, momenti kur grabitesit thyejne deren e rrethimit që përdoret nga shërbimet zjarrfikëse

Zinxhiri i derës këputur

Furgoni i grabitesve pasi ka thyer zinxhirin e deres

Furgoni i grabitesve duke dale pas grabitjes ne piste

Grabitesit dalin nga aeroporti

Furgoni i grabitesve ne dalje te aeroportit

Furgoni i grabitesve pasi ka dale nga aeroporti, dera hapur pasi ka nisur shkembimi i zjarrit me policine

Furgoni i FNSH ne ndekje te furgonit te grabitesve pasi kane dale nga aeroporti, dera e furgonit hapur pasi ka perplasje te armatosur me grabitesit

G.M./r.k.
Komento

Komente

 • F r e d i: 11/04/2019 09:23

  Ore prit iher s po morim vesh ca bohet kshu, sa Freda ka ktu?

  Përgjigju
 • qytetari: 10/04/2019 19:46

  Ujku mjegull don.. Situata qe kane krijuar keto bajgat qe kemi per udheheqes ben terrenin te pershtatshem per kriminelet.. Si gjithmone ne ja bejme vetes.. Nuk e meritojne qytetaret te degjojne vetem lajme te trishta.. I larguat njerezit nga vendi i vet o te mallkuar qe kurre mos bofshi hajer...

  Përgjigju
 • Emigranti: 10/04/2019 18:33

  Kote e han buken inteligjenca shqiptare turp.

  Përgjigju
 • fredi: 10/04/2019 18:29

  kta e kan vrar vet kte admirin se nje pjes me pak nje problem me pak te iahte per policet tan deri sa te vdiste nga ai lart se gjente gje dhe kaq do shteti shqiptar vram nje ne thot dhe harroet shpejt se do dali muabete zgjedhjesh vetingu spitale drita uj aq sa jan ber her tjeter duet populli ta mari situaten ne dor

  Përgjigju
  • shiku: 11/04/2019 10:54

   Fredi qe ben ham ham ketu dhe jeton me 5 mije lekeshin qe i jep plaku per kafe, pse flet per te vdekurin or parazit ai i mori me vete po ne fund te fundit eshte njeri dhe nuk dihet se kush qelloi, policet qe behen heroj ketu kane qene duke pire kafe ne lokal me gjithe shefin e Rinasit duke numeruar leket qe i merrnin njerzve per te kaluar pa vule.Ti vuan nga sindroma e te qenit dikushi po ce do qe je nje spurdhjak.

  • $$$$$$: 10/04/2019 23:30

   Fredi legeni

 • Pol: 10/04/2019 17:52

  Edhe nje vathe bagetish eshte me e sigurte se kjo rrjete qesharaka qe siguron perimetrin e aeroportit.do ishte me mire ta siguronte policia pasi i ka te gjitha kapacitetet nuk eshte nevoja per ushtri

  Përgjigju
 • gresilami: 10/04/2019 17:04

  policia beri punen vet dhe e beri shum mire autoret u kapen dhe ceshtja u mbyll bravo shteti

  Përgjigju
 • Fredi: 10/04/2019 16:54

  Jo jo, të heqim gjith patrullat tha Lleshaj kur erdhi në detyrë qe te mos japim pershtypjen e vendit të pasigurtë Hahahahaha bravo Lleshaj! Shpejt urgjentisht të mari në dorë situatën ushtria dhe të shqelmohet kinezëria!

  Përgjigju
  • &&&&&: 10/04/2019 23:30

   E nxore koken o fredi o njeri ordiner..

  • Loshi: 10/04/2019 20:19

   Hahahahahahahahah!!!! Fredi nê Versionin Artan Hoxha SPIUNI (PRESIDENTI 5 MINUTSH) !!!! !!!!! Hahahahhhaaaahhhhhahahahah !! Fredi i ZI si KORBI qenka gjallê ende !!!! Loshi mè paska Gënjyer sepse mè tha që Fredi Zhapiku shkoi në "Banesën e Fundit" para 3-4 ditësh !!!!! Por Fredi më duket ka dalë nga VARRI dhe është Arratisur nga Varrezat pa lejen e Rojeve !!!! Hahahahah!!

 • Tragji_komike: 10/04/2019 16:18

  Policia( dhe une them ne AereoPort me mire Ushtria),duhet te jete gjithmone ne Gatishmeri me AutoBlinda AntiPlumb dhe e Armatosur e Trajnuar per raste emergjencash apo Terrorizmi!

  Përgjigju