Dalin rezultatet e provimit të dytë të Maturës Shtetërore për Gjuhën Shqipe dhe Letërsinë! Vetëm dy maturantë marrin 10 absolute

Foto ilustruese

Janë publikuar rezultatet e provimit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë për Maturën Shtetërore për vitin 2021. Në rezultatet përfundimtare vihet re se vetëm dy maturantë kanë arritur që të vlerësohen me 10 absolute pra me notën 10.00.

Provimi i Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë u zhvillua me datën 7 qershor, ndërkohë që më herët janë shpallur rezultatet për provimin e Gjuhës së Huaj.

Tashmë maturantët presin rezultatin e provimeve të Matematikës dhe Lëndëve me Zgjedhje. Pas provimit të Matematikës, maturantët protestuan për vështirësinë e testit, ndërkohë që Ministria e Arsimit vendosi që të ulte pragun për notën.

(Kliko këtu për listën e notave të provimit të maturës për gjuhën shqipe dhe letërsinë)

Vijon...

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Shtohen infektimet me variantin Delta të COVID në SHBA, ekspertët: Ka aftësi të mëdha ngjitëse dhe përhapjeje