Dani Alves pritet të arrestohet të nesërmen në Spanjë pas akuzave për abuzim seksual

Dani Alves pritet të arrestohet të nesërmen në Spanjë pas akuzave për abuzim seksual

Dani Alves

Futbollisti me numrin më të madh të trofeve në histori të futbollit, po përballet me akuza të mundshme për sulm seksual, teksa policia katalanase përgatitet të marrë në paraburgim Dani Alves.

Sipas mediave të huaja, Alves do të arrestohet këtë të premte si pjesë e një hetimi për sulm seksual në një incident të ndodhur më 30 dhjetor në një klub të Barcelonës.

Ish-mbrojtësi i djathtë i Barcelonës, Sevillas dhe Brazilit aktualisht luan për skuadrën meksikane Pumas, por u kthye në Katalonjë gjatë periudhës festive për funeralin e vjehrrës së tij. Ai ishte jashtë në Calle Tuset, një destinacion popullor për socialistët dhe futbollistët në Barcelonë.

Alves i ka mohuar me forcë akuzat, duke thënë si më poshtë.

“Po, isha në atë vend, me më shumë njerëz, duke u kënaqur. Dhe njerëzit që më njohin e dinë që më pëlqen të kërcej. Unë po kërceja dhe po kënaqesha pa pushtuar hapësirën e të tjerëve. Nuk e di kush është ajo zonjë. Mbërritni në një banjë dhe nuk keni pse të pyesni se kush është atje. Unë kurrë nuk kam pushtuar hapësirën e askujt. Si do ta bëj atë gjë me një grua apo një vajzë? Jo, për hir të Zotit.”

40-vjeçari është me modelen Joana Sanz që nga viti 2017 dhe është një figurë e njohur në Camp Nou. Ai gjithashtu është tërhequr së fundmi nga detyra në Brazil, pasi është bërë lojtari më i vjetër brazilian që ka luajtur në një Botëror në Katar.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Rrëzimi i helikopterit me presidentin iranian, në zonën e aksidentit shkon komandanti i Gardës Revolucionare

Rrëzimi i helikopterit me presidentin iranian, në zonën e aksidentit shkon komandanti i Gardës Revolucionare