Dani Alves rrezikon 12 vite burg, trajneri i Barcelonës: Jam i shokuar

Dani Alves rrezikon 12 vite burg, trajneri i Barcelonës: Jam i shokuar

Xavi dhe Dani Alves

Ish-mbrojtësi i Barcelonës, PSG-së, Juventusit dhe kapiteni i Brazilit, Dani Alvesh është pas hekurave për ngacmim seksual.

Për arrestimin e Alvesh foli sot në konferencë për shtyp edhe trajneri i Bracelonës, Xavi Hernandez. Në vigjilje të takimit që do të luajë nesër Barcelona përballë Getafe-s, Hernandes hoqi fokusin nga dueli për thënë dy fjalë për ish-kolegun e tij.

“E kam të vështirë të komentoj një situatë të tillë. Jam i surprizuar dhe i shokuar. Drejtësia do të bëjë punën e vet prandaj ne s’mund të futemi në këto argument. Ndihem shumë keq për Dani-n", tha Xavi.

Sipas policisë, Dani Alves është ndaluar pasi kundër tij janë ngritur akuza për ngacmim seksual nga një grua natën e 30 dhjetorit 2022 në ambientet e diskotekës “Sutton” në Barcelonë. Për këtë akuzë ligjet e shtetit spanjoll parashikojnë deri në 12 vite heqje lirie.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?



×

Lajmi i fundit

Apeli i la vulën Berishës, nisin lëvizjet e para nga grupimi i Bashës! Çollaku e Bano: Mbetemi deputetët të PD-së

Apeli i la vulën Berishës, nisin lëvizjet e para nga grupimi i Bashës! Çollaku e Bano: Mbetemi deputetët të PD-së