Dardha ‘vishet’ me të bardha! Prenotimet në masën 100%! Qytetarët zgjedhin Korçën për 28-29 nëntorin, shijojnë spektaklin e dëborës (VIDEO)

KORÇË- Dardha në këto ditë festash dhe pushimi është shndërruar në një nga destinacionet e preferuara të turistëve nga e gjithë Shqipëria edhe për faktin se së fundmi është përfshirë nga reshjet e dëborës.

Prenotimet në këtë fshat kanë qenë 100% nga turistët të cilët kanë zënë të gjitha kapacitetet akomoduese për të shijuar këto ditë pushimi nën peizazhin e bukur që të fal dardha e veshur me petkun e bardhë të dëborës.

Pavarësisht reshjeve në këtë zonë nuk ka patur problematika pasi për rrugët është kujdesur që të pastrohen dhe kriposen në mënyrë që mos ketë pengesa për mjetet

Turistët përveç të fundjavës kanë prenotuar edhe të hënën dhe të martën, ditë pushimi për shkak të festave.

Një tjetër fshat i prenotuar i gjithi është edhe Voskopoja pavarësisht se në të nuk ka rënë dëborë.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

ZYRTARE/ Një pikë nga zona e ftohtë, Valencia shkarkon Gennaro Gattuso-n

ZYRTARE/ Një pikë nga zona e ftohtë, Valencia shkarkon Gennaro Gattuso-n