Dashamir Shehi nënshkruan koalicionin opozitar: Kjo është beteja jonë ndaj Rilindjes

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi ka nënshkruar koalicionin opozitar. Në fund të marrëveshjes ai është shprehur se kjo është një betejë kundër Rilindjes për të garantuar zgjedhje të lira dhe të ndershme.

"Është një letër mirëkuptimi politik. Është e larguar nga egoizmat parazgjedhore. Është beteja që i kemi shpallur Rilindjes. Kjo është pjesë e betejës politike. Qytetarët nuk do votojnë sepse zgjedhjet kanë rënë. Harku opozitar po zgjerohet çdo ditë. Ky është regjim. Nuk është më një grup njerëzish që qeverisin Shqipërinë. Unë uroj që çdo koleg i ri të bëhet në radhë të parë opozitar. Ne do të shikojmë rrugën tonë. Politikat burojnë nga sistemet zgjedhore. Pikat e marrëveshjes janë këmbët që e mbajnë gjallë atë", u shpreh Shehi.


Lajmi kryesor:

PD-LSI me 8 aleatë në koalicion për të mos shkuar në zgjedhje. Basha: Nuk do të ketë më opozitë false (VIDEO)


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është rimëkëmbur ekonomia juaj familjare pas vështirësive të hasura gjatë pandemisë?×

Lajmi i fundit

John

Gjonaj: Gjyqtarët dhe prokurorët e larguar nga vettingu të dalin përballë drejtësisë, pasuria e tyre të sekuestrohet