‘Dashuria nuk vdes kurrë’/ Robert Aliaj mes dhimbjes së madhe njofton ndarjen nga jeta e njeriut të tij të shtrenjtë

Robert Aliaj

Artisti i njohur shqiptar Robert Aliaj, ka humbur ditën e sotme njeriun e tij të shtrënjtë, vëllain.

Lajmin e hidhur e ka bërë me dije përmes rrjetit të tij social Facebook Roberti, për humbjen e Rexhep Aliajit, i cili gjithashtu ka qënë një artist i këtij vendi, piktor dhe skenografë.

“Kur ndërron jetë vëllai ke humbur një pjesë të së kaluarës, të tashmes dhe të ardhmes.

R.I.P. vëllai im Rexhep Aliaj në këto kohë kolerash ku jemi të detyruar të mbajmë hidhërimin brënda nesh si një parazit të pështjelluar në thelbin e shpirtit. Ne do të vazhdojmë, por nuk do të jemi kurrë më njësoj.”, shkruan Roberti, në postim.

 

 

 

 

 

 

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    LSI prezanton programin elektoral të njëjtë me atë të vitit 2009 kur erdhi në pushtet. Ju krijon besim realizimi i tij?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Greqia 2.5 mln euro për rindërtimin e shkollës prifesionale te '5 Maji', u dëmtua nga tërmeti i 26 nëntorit