Dëborë ‘mbulon’ Krujën, trashësia në disa zona shkon mbi 5 cm

Malësia e Krujës është “mbuluar” nga dëbora. Reshjet që kanë rënë gjatë natës kanë bërë që niveli i dëborës në disa zona të shkojë mbi 5 cm.

Dëborë ka pasur edhe në malin e Krujës ku trashësia e tyre është e papërfillshme. Fatmirësisht deri më tani asnjë problematik për sa i përket kalimit të qytetarëve dhe makinave nuk është raportuar.


Lajmi kryesor:

Zbardhet Shqipëria, temperatura të ulëta e reshje dëbore, bllokohen fshatra malorë! Korça, Llogaraja e Thethi 'veshin' mantelin e bardhë! Rruga e Arbrit e kalueshme me zinxhirë


J.GJ./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Modric dhe Benzema i japin Realit trofenë e parë sezonal