Debreceni shumë i fortë për Kukësin, verilindorët thuajse të eliminuar nga 'Europa League'

Sikundër pritej Kukësi ka kapitulluar pa shpresa në ndeshjen e parë eliminatore të Europa League pasi është mposhtur me shifrat 3-0 nga Debrecen. Në Hungari skuadra e drejtuar nga Ernest Gjoka e nisi mjaft mirë takimin, madje duke iu afruar shumë pranë golit pasi në një rast goditi edhe shtyllën.

Gjithsesi në pjesën e dytë ishte një ndeshje komplet tjetër, pasi Debrecen thuajse dominoi totalisht. Hungarezët gjetën golin e parë në minutën e 54 me futbollistin Garba, I cili në të njëjtën kohë zhbllokoi edhe rezultatin. Pas disa momenteve me lojë të barabartë, deri në përfundim të takimit Debreceni realizoi edhe dy herë të tjera, me Varga-n që realizoi ‘dopietë’.

Në fund ajo që vlen është një humbje e thellë e cila e bën thuajse të pamundur misionin përmbysje në ndeshjen e kthimit që luhet një javë më pas në ‘Elbasan Arena’.