Debuton Armando Broja, Fulham barazohet në udhëtim! Everton dhe Tottenham paqe me dy gola, Newcastle 4-4 Luton

Armando Broja debuton te Fulham

Premier League e futbollit në Angli zhvilloi këtë të shtunë katër ndeshjet e radhës. Në këto sfida ranë në sy barazimet, teksa u shënuan 21 gola. Padyshim barazimi 4-4 mes Newcastle dhe Luton ishte më spektakolari, ndërsa debutoi me pikë te Fulham edhe Armando Broja.

Sulmuesi shqiptar vetëm dje u prezantua në klubin e ri, teksa sot trajneri Marco Silva i besoi 16 minuta në fundin e përballjes. Me Fulhamin që po udhëhiqte 0-2 në pjesën e parë, vendasit e Burnley ia dolën të barazonin.

Brighton bëri autokritikë në shtëpi dhe pas humbjes turpëruese në mesjavë 4-0 nga Luton, u imponua në shtëpi duke mposhtur 4-1 Palacen. Premier League vijon të diel me ndeshjet e tjera.

Premier League, java 23:

E shtunë

Everton 2-2 Tottenham

Brighton 4-1 Crystal Palace

Burnley 2-2 Fulham (VIDEO)

Newcastle 4-4 Luton

Pronat shtetërore mund të shkëmbehen me private, si e vlerësoni ligjin?

×

Goditen me sende të forta autobusët me tifozë të Skënderbeut, po ktheheshin nga ndeshja me Partizanin! Thyhen xhamat