Defekt në linjën e tensionit të ulët në Lezhë, disa fshatra 3 ditë pa energji elektrike

Foto ilustruese

LEZHË- Një defekt në linjën e tensionit të ulët ka lënë pa energji prej 3 ditësh disa fshatra në Lezhe si Grykë Zezë, Grykë Manati, Malësi e Lezhës e Patalej. Kjo situatë ka shkaktuar vështirësi për banorët për shkak të temperaturave të larta. Ndërsa nga ana e OSHEE bëhet e ditur se po punohet për riparimin e defektit.

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e mbeshtesni nismen Ballkani i Hapur krijuar nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Greqi, masakroi gruan me thikë dhe u vetëdorëzua në polici, shqiptari: Isha xheloz