Dega e PD-së në Sarandë: Drejtuesit e institucioneve publike të heqin dorë urgjentisht nga intimidimi i qytetarëve

Dega e PD-së në Sarandë: Drejtuesit e institucioneve publike të heqin dorë urgjentisht nga intimidimi i qytetarëve

Dega e Partisë Demokratike në Sarandë në një deklaratë publike u bën thirrje drejtuesve të institucioneve publike që të heqin dorë nga intimidimi i qytetarëve. PD ka publikuar edhe disa foto ku pretendon se zyrtarët po u bëjnë presion qytetarëve.

‘Hiqni dorë urgjentisht nga intimidimi i qytetarëve jashtë qendrave të votimi. Lejini të lirë banorët e Sarandës e Ksamilit të votojnë. Bashkëqytetarët tanë janë te zgjuar mjaftueshëm e të vetëdijshëm se cila është alternativa që i përfaqëson ata. Boll jeni pasuruar në kurriz të tyre, ata nuk janë si ju, pronarë hotelesh e ndërtues pallatesh, zaptues tokash e pronash publike. Ju njohin shumë mirë, e dinë se çfarë përfaqësoni e çfarë kërkoni të merrni nga Bashkia. Ata janë qytetarë të lirë dhe si të tillë e duan të çliruar atë institucion nga kthetrat e mafies së pronave që kërkon ta zaptojë.  Ju garantojmë se ju njohim emër për emër ju intimidues, ua dimë bëmat dhe mendësitë.  Boll më! Blendi Klosi me bandat e tij do të largohet nesër, ndërsa ju do të jetoni sërish me bashkëqytetarët tuaj.  Mos u bëni bashkëfajtor në krim, hiqni dorë sa nuk është vonë!’- thuhet në deklaratën e PD-së.


Lajmi kryesor:

Zgjedhjet vendore, PD denoncon: Në Dimal administratorët e njësive vendore po firmosin vërtetime për të lejuar votimin familjar! Shkelje e Kodit Zgjedhor


Ora 12:25
Dega e PD-së në Sarandë: Drejtuesit e institucioneve publike të heqin dorë urgjentisht nga intimidimi i qytetarëve
 • M.Q./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

   Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?  ×

  Lajmi i fundit

  Ndarja nga jeta e Giorgio Napolitanos, mesazh ngushëllimi nga Begaj: Shqiptarët do ta kujtojnë gjithmonë për mbështetjen e tij në rrugën drejt BE

  Ndarja nga jeta e Giorgio Napolitanos, mesazh ngushëllimi nga Begaj: Shqiptarët do ta kujtojnë gjithmonë për mbështetjen e tij në rrugën drejt BE