‘Dëgjova breshëri plumbash’, flet dëshmitari pas masakrës në Greqi ku dyshohet se vdiqën 6 shqiptarë

‘Dëgjova breshëri plumbash’, flet dëshmitari pas masakrës në Greqi ku dyshohet se vdiqën 6 shqiptarë

1694452957_greqiatentatmaskaragreqi.jpeg

"Dëgjova breshëri" tregon një dëshmitar okular i masakrës në Greqi, ku humbën jetën 6 persona të cilët dyshohet se janë shqiptarë. Atentati ndodhi në kryqëzimin e rrugëve Arionos dhe Acropoleos. Gjashtë shqipaarët janë zënë në pritë dhe janë qëlluar me breshëri plumbash. Në vendin e ngjarjes janë gjetur 25 gëzhoja.

“Kam dëgjuar breshëri me ndërprerje”, tha dëshmitari për ANT1.


Lajmi kryesor:

Masakër në Greqi, ekzekutohen me pistoletë 6 persona! Mediat: Dyshohet se janë shqiptarë! Larje hesapesh mes bandave, u zbrazën mbi 20 plumba (FOTO + VIDEO)


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë