Deklaratat e Ahmetajt, Basha: Të zhytur të gjithë bashkë në korrupsion! Dje e kishin drejtësinë në xhep, sot i janë përveshur SPAK-ut

Deklaratat e Ahmetajt, Basha: Të zhytur të gjithë bashkë në korrupsion! Dje e kishin drejtësinë në xhep, sot i janë përveshur SPAK-ut

Kreu i PD, Lulzim Basha nga Dimali ka komentuar deklaratat e Arben Ahmetajt për kryeministrin Edi Rama. Basha tha se tregoi me gisht se ai dhe Veliajt dhe sipas tij kjo tregoi se të gjithë janë të zhytyr në korrupsion. Në fjalën e tij, Basha tha kjo tregon përse po sulmohet SPAK.

“Meraku që kanë është një ofensivë ndaj SPAK për ta kërcënuar, intimiduar. Kjo është e kuptueshme se s’kanë kaluar as 10 ditë që kur zv.kryeministri tregoi me gisht Ramën e Veliaj si bashkëpronar dhe përfitues të skemës më korruptive, afera e inceneratorëve. Kjo tregoi që janë të gjithë bashkë të zhytur në korrupsion. Kjo tregon pse i janë përveshur SPAK dhe drejtësisë se kanë frikë. Deri para ca kohësh i kishin në xhep prokurorë e gjyqtarë, hetimet përfundon në asgjë apo nuk çelshin fare. Frika e të paprekshmeve nga drejtësia është edhe produkti i parë i reformës në drejtësi”, tha Basha.


Lajmi kryesor:

Basha në Dimal: Moçali i 'Trekëndëshit të Bermudës' ka frikë nga SPAK, kanë nisur ofensivën e intimidimit


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?×

Lajmi i fundit

Pamjet virale/ Gazetari ‘sulmohet’ nga një peshk në fytyrë teksa raportonte

Pamjet virale/ Gazetari ‘sulmohet’ nga një peshk në fytyrë teksa raportonte