POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Dëmtim i frikshëm për Rey Manajn, kundërshtari e godet me taka në kokë, përfundon në spital

Momenti i dëmtimit të Rey Manajt dhe largimi me barrelë nga fusha

Sulmuesi i kombëtares shqiptare Rei Manaj pësoi një dëmtim të frikshëm në minutën e 30-të të takimit mes Granadës dhe Albasetes. Pas një përplasje me kundërshtarin ai ra pa ndjenja dhe u transportua drejt spitalit. Ishte një lojtar i Granadës i cili në dyluftim me Manajn e godet këtë të fundit me taka në kokë duke e lënë të shtrirë në fushë. Mjekët janë futur menjëherë në fushë për t’i dhënë ndihmën e parë dhe ai është larguar me urgjencë drejt spitalit.

Në pushim të pjesës së parë faqja zyrtare e klubit te Albasetes ka sqaruar gjendjen. “Manaj është transferuar në spitalin ‘PTS’ për t’iu nënshtruar testeve të ndryshme që diagonstifikojnë shtrirjen e traumës në kokë që pësoi pas goditjes së parë gjatë ndeshjes”, thuhej në njoftim.

Gjyqtari e ndëshkoi vetëm më karton të verdhë Sançezin, lojtarin e Granadës i cili dëmtoi sulmuesin. Rei Manaj ishte zgjedhur titullar në këtë takim.

l.q.
Komento