Dëmtim në gju, mbrojtësi shqetëson Sylvinhon para ndeshjeve të Kombëtares

Dëmtim në gju, mbrojtësi shqetëson Sylvinhon para ndeshjeve të Kombëtares

Kombëtarja feston suksesin kundër Çekisë

Ivan Balliu ka luajtur dhjetë ndeshje me Kombëtaren kuqezi, me 31-vjeçarin që prej kohësh është pikë fikse e grumbullimeve. Mbrojtësi i Rayo Vallecano në La Liga është shqetësimi i radhës për Sylvinhon, teksa ka një problem në gju dhe në ndeshjen e fundit kundër Real Madrid (0-0) nuk ishte pjesë e ekipit.

I aktivizuar në 11 ndeshje këtë fillim sezoni, Balliu është titullar fiks në La Liga dhe mungesa e tij do ishte një problem për stafin kuqezi. Pritet që tanët të kenë një përgjigje konkrete nga mjekët e Vallecanos, me Shqipërinë që luan më 17 dhe 20 nëntor kundër Moldavisë në transfertë dhe Ishujve Faroe në Tiranë për grupin E të Euro 2024.

Prej 2021 Balliu është pjesë e Vallecanos dhe ka kontratë me klubin spanjoll derbi më 2025. Kujtojmë se mbrojtësi që luan në të dyja krahët është produkt i të rinjve të Barcelonës.

Ivan Balliu kundër Turqisë

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!