Dënimi me gjobë për shpifje ndaj Ballës, Basha kërkon pafajësinë në Apel

U dënua me 50 mijë lekë gjobë për shpifje ndaj Taulant Ballës, kreu opozitës Lulzim Basha kërkon pafajësi në apel.

Basha ka depozituar ankim në Apel ndërsa pritet të hidhet shorti dhe caktohet gjyqtari për të shqyrtuar anikimimin.

Pak ditë para operacionit ku Policia e Shtetit sekuestroi 3.4 milion euro të fshehura në 2 Toyota Yaris nga salla e parlamentit, Basha akuzoi Taulant Ballën si person të lidhur me këto para.

G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se i kemi kapacitetet e duhura për të përballuar koronavirusin?

Komento