U shkarkua nga Spiropali pasi kishte dekonspiruar një aksion të doganave, ish kryedoganieri i Sali Berishës Denion Meidani rikthehet drejtor nga Bledi Çuçi

U shkarkua nga Spiropali pasi kishte dekonspiruar një aksion të doganave, ish kryedoganieri i Sali Berishës Denion Meidani rikthehet drejtor nga Bledi Çuçi

Denion Meidani

Denion Meidani, i biri i ish presidentit Rexhep Meidani është rikthyer në poste publike. Meidani emërohet drejtori i Qendrës për Rehabilitimin e të kthyerve nga Aktivitetet Terroriste dhe ekstremizmi i dhunshëm. Report Tv mëson se emërimi i Denion Meidanit është bërë nga ministri Bledi Çuçi.

Gjatë qeverisjes teknike PS-PD në vitin 2017, pas marrëveshjes së 17 majit, Meidani ka mbajtur postin e drejtorit të SHKB-s së burgjeve kur ministër drejtësie ishte Gazmend Bardhi. Qendra e cila rehabiliton të kthyerit nga kampet e terrorizmit deri pak ditë më parë është drejtuar nga Ledi Dervishi. Aktualisht kjo qendër e cila u krijua në varësi të kryeministrit Rama ka kaluar në varësi te ministrit të brendshëm Bledi Çuçi.

Edhe në vitin 2012, Denion Meidani mbante detyrën e drejtorit të SHKB së Burgjeve. Më pas u emërua, nën drejtor i Doganave dhe më pas drejtor i Anti-Kontrabandës, pozicioni i fundit në qeverisjen e PD, pasi u shkarkua në 2013 pas ardhjes në pushtet të PS. Në 12 tetor të vitit 2013 ish-drejtoresha e doganave Elisa Spiropali vendosi të pezullojë Denion Meidanin nga detyra, për shkelje të etikës, pasi kishte dekonspiruar një aksion të doganave.

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ben: 30/07/2022 16:25

  Pse e bejne femnat kete pozicion?

  Përgjigju
 • Koli: 29/06/2022 22:08

  Denioni eshte pis djale por pis eshte ai qe e emron.

  Përgjigju
 • Vyti: 29/06/2022 21:28

  E ka fajin zagoll kabellua nga tragjasi

  Përgjigju
  • fkjll: 29/06/2022 22:48

   Zagolli polic ishte, nuk ishte minister

 • fshn: 29/06/2022 19:08

  Hengri buke kot i jati nje jete te tere ne universitet dhe pastaj si president. Tani e ka rradhen i biri.

  Përgjigju
 • Edmond Cifci 50041 Calenzano Firenze: 29/06/2022 17:18

  Turpe nuk ka bire nenashe te tjetere kushe eshte cuci ja ka lene babaje te emeroje ke do kaqe te zgjuare Jane keta femijete e politikanve prandaje nuk ka per tu bere shteti nuk mbahet me niper e mbesa dhe keta do bejen si kane bere prinderite e tyre vidhe te vjedhim turpe turpe e keni bere shtetin pronen tuaje

  Përgjigju
 • sali gerdalla: 29/06/2022 15:14

  Se mos vetem ky, kudo shumica jane ish drejtore te sali gerdalles

  Përgjigju
 • ganion: 29/06/2022 13:07

  cuni i babit .....

  Përgjigju
 • tosi: 29/06/2022 11:48

  ky eshte kokrra e legenit, bq lulishtesh

  Përgjigju
 • eduarti: 29/06/2022 11:13

  Nje lloj si ne kohen e Enverit, hajdut, plere, mashtrus te jesh po ishe vellai, djali, nipi, rrypi i shokut XHEMAL shkon kudu te duash, drejtor, ambasador, supervizor e plot or, or, or se pune horrash eshte...... Edi mos perfito qe ske opozite se po qelbesh me keto maskaralliqe, dihet nga te gjithe qe ky person eshte mafjoz vetem minister RRUSHI CUCI nuk e dika. Perse i beni qoke Mejdanit qe vetem teneqe ndante me keq se Like floriri...

  Përgjigju
 • granit: 29/06/2022 10:53

  Ooooo shtet ky eshte mafjoz i ndyre, cfar beni, ku i gjeni,boll me masakra te tilla,prandaj ikin njerezit nga ky vend se ketu vetem blehen vendet e punes... Ky eshte degjenerim i shtetit por kur opozita ka vdekur dhe mban shprese te krimineli Sali non grata dhe hajduti Lime floriri ju beni si te doni.

  Përgjigju
 • anna: 29/06/2022 10:53

  Ne cdo institucion shteteror akoma bejne ligjin te korruptuarit e Berisha & Meta . shume biles marrin rrogat pa shkuar ne pune fare dhe hajde beju presion se te marrin shpirtin drejtoret e PS ne cdo instance nga me i larti deri tek me i ulti.

  Përgjigju
 • Gazi: 29/06/2022 10:50

  Po si i qarkulloni keta hajdutet keshtu Po kete jo vetem spiropali,por edhe drejtori j tanishem i doganave e pezulloi po per kete arsye

  Përgjigju
 • pse esht punesu nga cuci apo per qoke: 29/06/2022 10:27

  Po ka demonspiruar ky duhej futur ne burgg

  Përgjigju
 • Elio: 29/06/2022 09:58

  Ky me ket ftyr duket sikur mezor po pret te marri kete post pasi ka planifikuar te puthi cdo burr qe i hyn ne zyre

  Përgjigju
 • hekur: 29/06/2022 09:30

  ky qeka drejtor prasi, vazhdojn leket e popullit edhe borxhet pa hesap qe merr ky hajdari jone qe kemi ne krye te hidhen ne plehra

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Doçi në ‘Repolitix’: Shkëlzeni sekser, mori 700 mijë euro nga biznesmenët se i favorizoi te Berisha! 400 mijë euro fatura fiktive të Argitës

Doçi në ‘Repolitix’: Shkëlzeni sekser, mori 700 mijë euro nga biznesmenët se i favorizoi te Berisha! 400 mijë euro fatura fiktive të Argitës