Deputeti i Bindjes Demokratike në mbështetje të Topallit: Betejat nuk i ka rreshtur kurrë

Andi Permeti

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti ka dalë në mbështetje të Jozefina Topallit e cila sot lançoi partinë “Lëvizja për Ndryshim”.

Përmes një postimi në facebook, Përmeti e quan partinë e Topallit të djathtën e nevojshme për opozitën. Ndër të tjera, Përmeti vendos theksin dhe betejat që sipas tij, ish-kryeparlamentarja ka bërë kundër së majtës.

“Te djathtët e nevojshëm për opoziten. Shqipëria ka plot të djathtë të vertetë të cilët betejat kundra së majtes nuk i kanë rreshtur kurrë. Një prej tyre është Jozefina Topalli. Urime Jozefinë”, shkruan deputeti.

Nga ana tjetër vetë topalli sot tha se ende pa u zyrtarizuar partia e saj e re ka pasur sulme nga politika e "vjetër".

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjaten pa afat masat anti-COVID dhe kufizimi i lëvizjes nga ora 22:00 deri ne 06:00, a jeni dakord?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Për ata që festojnë nga 'mërzitja' për negociatat me BE