Deputeti i PD: Vettingu në politikë nuk do votohet, thirrje shqiptarëve ‘dy duar për një kokë’

Deputeti i PD: Vettingu në politikë nuk do votohet, thirrje shqiptarëve ‘dy duar për një kokë’

Deputeti i PD, Alibeaj nga foltorja e Kuvendit u shpreh se opozita kërkon vettingun sikur po bëhet për gjyqtarët, prokurorët, policët, apo për akademikut që pritet që bëhet. “Kjo e sotmja është një seanca që dihet vendimi, këta në të majtë do të votojnë kundër, këta në të djathtë pro. Edhe kjo e sotmja është një seancë vettingu, kush e do dhe kush jo, është seanca e parë. Në kërkojmë vettingun sikur po bëhet për gjyqtarët, prokurorët, policët, apo për akademikut sikur ky (Rama) po e pranon. Po për politikanët përse të mos bëhet? Ambasadori i BE e kërkonte me ngulm dje reformën zgjedhore, por ka një nevojë urgjente që duhet të dijë ai, krimi i organizuar nuk e lexon kodin zgjedhor, di vetëm eurot, amët dhe shantazhin. Vettingu nuk politikë nuk miratohet, thirrja ime për shqiptarët është ‘dy duar për një kokë...’.


Lajmi kryesor:

PS rrëzon nismën e opozitës, Berisha ultimatum me thirrje patriotike në Kuvend: Vetting në politikë ose rrëmbeni armët!


  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Të deklasuarit si 'spiunë të Sigurimit të Shtetit'

Të deklasuarit si 'spiunë të Sigurimit të Shtetit'