Derbi kundër Milanit ‘avullon’ të 75 mijë biletat, tjetër rekord fitimesh për Interin

Derbi kundër Milanit ‘avullon’ të 75 mijë biletat, tjetër rekord fitimesh për Interin

Derbi i parë i sezonit mes Milanit dhe Interit

Të dielën sytë e futbolldashësve në të gjithë botën do jenë drejt Seria A, pasi luhet derbi i Madoninës mes Interit dhe Milanit. Zikaltërit e Inzaghit duan t’ja dalin për të gjetur vazhdimësinë, ndërsa ‘djalli’ kampion në fuqi për të lënë pas krizën e janarit.

Ndërkohë ajo që e bën më të bukur derbin janë tifozët, të cilët prej ditësh kanë blerë të gjitha biletat e San Siro-s, më shumë se 75 mijë. Për rrjedhojë është vendosur një tjetër rekord, pasi Inter do arkëtojë 5.8 milionë euro sipas ‘Gazzeta dello Sport’.

Shifra më e madhe e fituar nga një ndeshje në Seria A është në 2019 po nga Inter. Në atë 6 tetor ishte derbi i Italisë Inter-Juventus që u solli zikaltërve 6.6 milionë euro.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Çift tjetër brenda Big Brother? Puthje dhe përqafime mes dy banorëve (VIDEO)

Çift tjetër brenda Big Brother? Puthje dhe përqafime mes dy banorëve (VIDEO)