Derbi në volejboll, Partizani mposht Tiranën në finale dhe fiton 'Ligën Gjergj Kastrioti'

Derbi në volejboll, Partizani mposht Tiranën në finale dhe fiton 'Ligën Gjergj Kastrioti'

Skuadra e Partizanit

KORÇË - Në Pallatin e Sportit "Tamara Nikolla", Partizani mundi 3-0 Tiranën në finale dhe u shpall fitues i edicionit të tretë të Ligës Gjergj Kastrioti në volejboll për meshkuj. Të besuarit e Ylli Tomorit fituan pastër 3-0 me sete, duke mos i lënë mundësi rivalëve për reagim.

Partizani komandoi të tria setet për t’i mbyllur llogaritë me rezultatin 25-21, 25-18, 25-22 në harkun kohor të 90 minutave. Lojtari i finales u shpall braziliani Coutinho, autor i 20 pikëve në finale. Kështu të kuqtë sigurojnë trofeun e parë të kësaj Ligë, duke treguar se kanë një grup solid.

Kapiteni Klodian Kasa i Partizanit vijon të vendosë rekorde në aspektin individual, ku pas 19 titujve kampionë dhe 20 kupave, sot ngriti lart edhe trofeun e parë mbarëkombëtar të karrierës.

Faza finale

Gjysmëfinale, 2 mars
TIRANA – FERIZAJ       3-1
PARTIZANI – PEJA       3-1

Finale 3 mars
TIRANA – PARTIZANI 0-3

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Sonte në Esencë: Masakra naziste e Borovës, 107 vrasje

Sonte në Esencë: Masakra naziste e Borovës, 107 vrasje