Volejboll/ Skënderbeu i vajzave pa rivale, korçaret fitojnë 'Ligën Gjergj Kastrioti' për herë të tretë! Mposhtin Dritën në finale

Volejboll/ Skënderbeu i vajzave pa rivale, korçaret fitojnë 'Ligën Gjergj Kastrioti' për herë të tretë! Mposhtin Dritën në finale

Skënderbeu me trofeun

KORÇË - Mes 2 mijë të pranishmëve në "Tamara Nikolla", Skënderbeu i vajzave në volejboll fitoi 3-0 kundër Dritës së Gjilanit në finale dhe siguroi trofeun e 'Ligës Gjergj Kastrioti'.

Vajzat e trajnerit Orlando Koja nuk e diskutuan suksesin, paçka se në dy setet e para mikeshat nga Kosova treguan rivalitet në parket. Seti i parë u mbyll 26-24, teksa korçaret fituan edhe të dytin 25-23. Seti final u dominua nga korçaret, që e mbyllën 25-15 për të ngritur trofeun për herë të tretë, aq sa edicione ka ky turne.

Tifozët në Korçë

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com