Derbi Partizani - Tirana në ditë të pazakontë, zbardhet agjenda e dy javëve të Superligës

Derbi Partizani - Tirana në ditë të pazakontë, zbardhet agjenda e dy javëve të Superligës

Superliga

Superliga shqiptare e futbollit mbylli këtë të martë javën e katërt. Tanimë skuadrat janë duke menduar për duelet pasardhëse, me FSHF-në që ka bërë me dije edhe datat përkatëse. Raundi i pestë do luhet në dy ditë. Në 22 shtator luhen dy duele, teksa tre në tjera një ditë më vonë. Bien në sy përballjet Dinamo - Partizani dhe Egnatia - Laçi.

Java e gjashtë luhet në tre ditë. Të martë, në datën 26 shtator në "Air Albania", duke nisur nga ora 19:00 luhet derbi mes Partizanit dhe Tiranës. Të mërkurën më 27 shtator luhen tre duele, ndërsa një ditë më vonë Laçi pret Dinamon.

Pas katër javësh në Superligë, Tirana kryeson renditjen me 10 pikë, tre më shumë se Laçi dhe Egnatia. Në fundin e renditjes Teuta, Dinamo dhe Kukësi.

Java 5

Nr.

Ndeshja

Data

Ora

Vendi

1

Vllaznia – Teuta

23.09.2023

20:15

Shkodër

2

Egnatia – Laçi

23.09.2023

15:00

Rrogozhinë

3

Dinamo – Partizani

22.09.2023

18:00

Elbasan

4

Tirana – Erzeni

22.09.2023

15:00

Tiranë

5

Skënderbeu – Kukësi

23.09.2023

18:00

Korçë

 

Java 6

Nr.

Ndeshja

Data

Ora

Vendi

1

Partizani – Tirana

26.09.2023

19:00

Tiranë

2

Laçi – Dinamo

28.09.2023

15:00

Laç

3

Vllaznia – Egnatia

27.09.2023

18:00

Shkodër

4

Erzeni – Skënderbeu

27.09.2023

15:00

Rrogozhinë

5

Teuta – Kukësi

27.09.2023

20:15

Durrës

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

Pas vizitës në Izrael, Hamasi ka një kërkesë për Elon Musk

Pas vizitës në Izrael, Hamasi ka një kërkesë për Elon Musk