Dervishaj inspekton rrugët:
Asnjë makinë lëvizje pa zinxhirë

Dervishaj inspekton rrugët:<br />Asnjë makinë lëvizje pa zinxhirë
Ministri Dervishaj ka ndjekur nga afër situatën e reshjeve të dëborës në Rrugën e Kombit. Në dëborë dhe acar, ministri ka garantuar se po punohet papushim pavarësisht se reshjet janë të shumta.
 
Ai ka bërë thirrje që mjetet që udhëtojnë në këtë aks duhet të jenë patjetër të pajisur me zinxhirë.
 
Sokol Dervishaj “Situata është vështirë për shkak të reshjeve të dendura, megjithatë nuk ka asnjë mjet të bllokuar. Kontraktorët po punojnë papushim, por reshjet janë duke u shtuar. Pavarësisht kushteve klimaterike, janë marrë të gjitha masat. Asnjë mjet nuk duhet të qarkullojë në Rrugën e Kombit pa zinxhirë”.

[gallery]20415[/gallery]

Redaksia Online
Al.N/Shqiptarja.com

 

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Pse u shmang PD nga vizitat e tij në Tiranë? Kurti: Metën e takova në cilësinë e ish presidentit, jo si kryetar partie

Pse u shmang PD nga vizitat e tij në Tiranë? Kurti: Metën e takova në cilësinë e ish presidentit, jo si kryetar partie