VIDEO/Dëshmi të reja të mizorive në Bucha, publikuar nga New York Times

Kanë dalë prova të reja në lidhje me mizoritë e kryera nga ushtarët rusë në Bucha, një qytet në veriperëndim të Kievit . 

New York Times publikoi një video në të cilën tregohet se si rusët ekzekutuan të paktën 8 burra ukrainas në periferi të kryeqytetit.

Video e siguruar nga New York Times datojnë në 4 mars. Në pamjet mund të shihen forcat e ruse që kapin një grup burrash ukrainas të cilët udhëhiqen me radhë drejt një oborri ku pak më vonë do të ekzekutohen.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Zelensky: Faza më e përgjakshme e luftës ka filluar! Vijojnë bombardimet në Luhansk! Mariupol: Nën rrënojat e tetarit qindra trupa të sjellë nga një varr masiv nga rusët


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Policia Rrugore e Tiranës: Javën që lamë pas 16 shoferë u arrestuan, mbi 12 mijë gjoba dhe 12 automjete të bllokuara

Policia Rrugore e Tiranës: Javën që lamë pas 16 shoferë u arrestuan, mbi 12 mijë gjoba dhe 12 automjete të bllokuara