Detaji që shtyn zyrtarizimin e Shqipëri - Kili

Detaji që shtyn zyrtarizimin e Shqipëri - Kili

Kombëtarja

Federata Shqiptare e Futbollit dhe homologët e Kilit kanë rënë parimisht që dy skuadrat kombëtare të luajnë një test miqësor në fund të marsit 2024. Ende dueli nuk është zyrtarizuar, kjo për shkak të një "kleçke" mes palëve.

FSHF kërkon që dueli të luhet në "Air Albania", pra në Tiranë, teksa te Kili duan një stadium neutral në Europë. Skuadra nga Amerika Latine në 26 mars ka një duel miqësor me Francën dhe të ndodhur në Europë, ideja ishte për zhvillimin e ndeshjes në Bologna të Italisë.

Tanimë duket se palët do dakordësohen edhe me detajin e stadiumit, për të siguruar kështu miqësoren e radhës për Kombëtaren. Deri tani, Shqipëria ka siguruar një duel miqësor me Suedinë në 25 mars në Stockholm (19:00).

Pritet që edhe në maj kuqezinjtë të luajnë të paktën një duel gjeneral para finaleve të Euro 2024. Në Gjermani, Shqipëria ka si rivalë Spanjën, Italinë dhe Kroacinë në grupin B.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë