Detaji tragjik i 22-vjeçares që vdiq me nënën dhe vëllain në Ostrimë të Bulqizës

Rudina Tola, e cila ndërroi jetë në banesë me nënën dhe vëllain, ishte e fejuar, dhe më 5 shtator, do të kurorëzonte dashurinë në martesë. Ky është detaji tragjik që raporton gazetarja Xhensila Kodra për vajzën e familjes Tola që u shuan me nënën, Rajmondën, dhe vëllain Fatjonin, 14 vjeç. Ndërkohë, tragjedisë i shpëtoi vajza tjetër e familjes, Merita Tola, 16-vjeçare, e cila ndodhet për trajtim mjekësor në spitalin e Traumës në Tiranë. 


Lajmi kryesor:

Tragjedi në Bulqizë, nëna me 2 fëmijët asfiksohen nga tymi i sobës me dru (vajza do martohej në shtator!) Shpëton 16-vjeçarja /VIDEO


G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn qiratë me dy muaj për 3 kategori, a ju duket një vendim i drejtë?