Devoll/ Goditën me mjet prerës 25-vjeçarin 1 ditë më parë, shpallen në kërkim dy të rinjtë

Foto Ilustruese

DEVOLL- Policia shpalli në kërkim dy persona ditën e sotme: A.A, 22 vjeç dhe M.A, 21 vjeç të dy banues në fshatin Kuç-Devoll. Dy të rinjtë, ditën e djeshme në Bilisht, dyshohet se kanë goditur me mjet prerës E.M, 25 vjeç, banues në Bilisht, i cili ndodhet në Spitalin e Korçës jashtë rrezikut për jetën. Ndërkohë policia po punon për kapjen dhe arrestimin e tyre. 

Njoftimi i policisë

Specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Devoll, referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Korçë, si dhe bënë shpalljen në kërkim për shtetasit:

A.A, 22 vjeç dhe M.A, 21 vjeç të dy banues në fshatin Kuç-Devoll.

Pasi më datë 21.07.2018, këta shtetas, në Bilisht për motive të dobëta, dyshohet se kanë goditur me mjet prerës shtetasin E.M, 25 vjeç, banues në Bilisht, i cili ndodhet në Spitalin e Korçës jashtë rrezikut për jetën. Nga ana e Policisë, po punohet për kapjen e tyre.
Neni 88 i Kodit Penal.

  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Lorenc Vangjeli: Politika është një lojë që Basha e humb gjithmonë