Dezinfektohen shkollat e Tiranës, Veliaj: Çdo gjë është gati

Gjatë dezinfektimit të shkollave

Ndërsa shumë pak ditë na ndajnë nga fillimi i shkollës, ekipet e terrenit të Bashkisë së Tiranës po sigurohen që çdo gjë të jetë gati për të pritur fëmijët. Ashtu siç u bë me çerdhet dhe kopshtet tashmë shkollat po dezinfektohen cep më cep që kur nxënësit të nisin mësimin të jenë sa më të sigurt në këtë kohë pandemie. Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka vetëm një kërkesë për fëmijët, që të mësojnë sa më shumë dhe të kujdesen për shëndetin. Edhe pak ditë dhe fillon shkolla.

Ekipi po kujdeset për dezinfektimin e çdo shkolle që nxënësit të jenë më të sigurt, por gjithmonë më të kujdesshëm në këtë periudhë pandemi. Çdo gjë është gati. Ju duhet vetëm të mësoni dhe të kujdesuni për shëndetin tuaj, shkruan Veliaj në rrjetet sociale. Fokusi i Bashkisë Tiranë kanë qenë dhe janë gjithmonë fëmijët, për të cilët po ndërtohen çdo ditë shkolla të reja, kopshte, çerdhe, parqe lojërash e çdo fasilitet tjetër që u nevojitet.

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ruhen koalicionet parazgjedhore siç janë në ligjin aktual?

Komento

Komente

  • Beni: 21/09/2020 05:25

    Po ky la nom me ata tre fakiret hapet b*thesh se desifenktoje te gjitha shkollat e Tirones koqe fare

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Propozimi i PD në Këshilli pas konsensusit në Kuvend për listat mes PS e opozitës parlamentare! Të martën 'Ligjet' kalojnë nen për nen draftin final