Dhunimi i gazetares Arbana Xharra
policia:Hetime intensive për ngjarjen 

Dhunimi i gazetares Arbana Xharra<br />policia:Hetime intensive për ngjarjen 
Policia e Kosovës është duke kryer hetime intensive për të zbardhur më tej ngjarjen e rëndë të dhunimit në mënyrë barbare të gazetares Arbana Xharra.

Ende policia nuk ka konfirmuar nëse ka ndonjë të dyshuar.

Ish kryeredaktorja e gazetës Zëri u dhunua fizikisht dy ditë më parë nga disa persona në Prishtinë ndërsa sapo ishte kthyer nga Shqipëria
 
Ajo u dërgua në gjendje të rëndë në spital, por pas marrjes së ndihmës së nevojshme mjekësore gjendja e saj është e qëndrueshme.
 
Xharra së fundmi është anëtarësuar në partine e PDK por ajo shpesh herë është kërcënuar nga elementë të ndryshëm radikalë.

Shumë politikanë dhe figura të tjera të shquara dënuan sulmin ndaj gazetares duke e konsideruar të papranueshëm dhe duke ofruar mbështetjen e tyre për të.

Redaksia Online
B.B/Shqiptarja.com

 

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet