Dhunimi i transgjinores Anxhela, reagon Meta: Sulm burracak, autorët të dalin para drejtësisë

Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me sulmin ndaj transgjinores Anxhela. Meta ka dënuar dhunën ndaj saj duke u kërkuar autoriteteve që të marrin masat dhe të nxjerrin para drejtësisë autorët e sulmit.

“E dënueshme dhuna kundër një anëtareje të komunitetit LGBTI në Shqipëri. I bëj thirrje autoriteteve ligjzbatuese të marrin masat e duhura për zbardhjen e këtij sulmi burracak dhe nxjerrjen para drejtësisë së autorëve.”, shkruan Meta.

Lajmi për dhunimin e Anxhelës u bë publik nga Komisioneri për Mbrojtjen kundër Diskriminimit, i cili dënoi sulmin ndërsa i bëri thirrje policisë që të zbardhë ngjarjen.

 • Sondazhi i ditës:

  Mbrojtja e territorit, ju duket i drejtë dënimi deri ne 15 vite burg për ata që ndërtojnë pa leje?

Komento

Komente

 • ANALFABETI ME KONPJUTER: 13/11/2019 17:59

  O Analfabet me shkoll 0 kaq idjot je ti nuk ke shanc se je idjot. Un kam 2 fakultete o IDJOTI LER SKE SHANC 0

  Përgjigju
 • FATMIR GËLBAZ ÇAFAJ: 13/11/2019 12:59

  O ilir meta e vërteta me bllok në dor që lekve ja bëre for. Ti bën mir të hapësh krahun për të mirën e Shqipris. Vetëm njëher të vetme në jetën tënde bëj një të mir o iliri këllir.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Grida Duma i del në mbrojtje Bashës, sulmon Arben Imamin: Nuk e njihja, por e mbrojta në 2013 kur Rama donte ta fuste në burg