Dhunoi një grua dhe i vodhi çantën, arrestohet 36-vjeçari në Korçë! I dënuar edhe më parë për vjedhje me dhunë

Dhunoi një grua dhe i vodhi çantën, arrestohet 36-vjeçari në Korçë! I dënuar edhe më parë për vjedhje me dhunë

Foto ilustruese

Një 36-vjeçar i dënuar edhe më parë për vjedhje është vënë në pranga nga policia Korçë, pasi i vodhi me dhunë çantën e dorës, një 47-vjeçareje.

Pasi uniformat blu morën një njoftim për 36-vjeçarin, që kishte sulmuar dhe me dhunë i kishte marrë çantën një gruaje, nisën menjëherë kërkimet për kapjen e autorit, i cili ishte i dënuar edhe më parë për të njëjtën akuzë.

Në bazë dhe të pamjeve filmike dhe provave të tjera të siguruara nga Policia, 36-vjeçari që shoqërohej nga një person tjetër, i ka vjedhur me dhunë, çantën 47-vjeçares, dhe më pas ata janë larguar të dy me shpejtësi.    

Për këtë shkak u arrestua 36-vjeçari, i identifikuar Edison Foto.

36-vjeçari është autori i dyshuar edhe i dy vjedhjeve të tjera të ndodhura në Korçë, konkretisht: më datë 21.04.2023, në lagjen nr. 6, ka vjedhur sende dhe orendi të ndryshme në banesën e një gruaje, ndërsa më datë 28.04.2023, në lagjen nr. 9, i ka vjedhur çantën e dorës një 52-vjeçareje, brenda së cilës kishte një sasi parash dhe dokumente identifikimi.   

Ndërkohë policia po punon për identifikimin dhe kapjen e bashkëpunëtorit të tij.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë.

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Shëngjin/ Arrestohet me qëllim ekstradimin në Itali, 39-vjeçari i kërkuar për trafikun e 110 kg kokainë

Shëngjin/ Arrestohet me qëllim ekstradimin në Itali, 39-vjeçari i kërkuar për trafikun e 110 kg kokainë