Dhunuan shoferin e dehur, në gjyq
zv.drejtori i policisë Korçë e vartësit

Dhunuan shoferin e dehur, në gjyq<br />zv.drejtori i policisë Korçë e vartësit
TIRANE - Dy muaj pas publikimit të pamjeve në televizionin A1Report ku ish-zëvendësdrejtori i Policisë së Shtetit në Korçë Arben Hyseni së bashku me vartësit e tij dhunuan qytetarin Tomi Misha, prokuroria përfundon hetimet duke i kërkuar gjykatës dënimin e efektivëve tashmë të shkarkuar nga detyra.

Ish-efektivët e policisë sipas Prokurorisë së Korçës javë vënë nën akuzë për veprën penale “kryerje së veprimeve arbitrare”.

Po sipas akuzës nën hetim është marrë dhe drejtuesi i makinës Tomi Misha, e shkak për hetimin ndaj tij është bërë drejtimi i automjetit në gjendje të dehur dhe mos bindja ndaj urdhrit të policisë.

Më 20 shkurt të këtij viti Tomi Misha aksidentoi makinën në të cilin udhëtonte ish zv.drejtori Arben Hyseni, ngjarje e cila shkaktoi dhe goditjen e Mishës nga efektivi Memelli.

  • Sondazhi i ditës:

    Marrëveshje në Ohër, po shkojnë Kosova e Serbia drejt pajtimit përfundimtar?×

Lajmi i fundit

Aksidenti ku mbeti viktimë polici në Patos, arrestohet 27-vjeçari

Aksidenti ku mbeti viktimë polici në Patos, arrestohet 27-vjeçari