Dhuruese e përhershme e gjakut për 30 vite, Meta vlerëson me Ina Malhanin

Dhuruese e përhershme e gjakut për 30 vite, Meta vlerëson me Ina Malhanin

1592157507_meta.jpg

Ndërkohë, Presidenti Ilir Meta nderoi me titullin e lartë "Për Merita të Veçanta Civile”, Ina Malhanin për kontributin e çmuar 30-vjeçar si dhuruese e përhershme e gjakut, veçanërisht për fëmijët talasemikë, si dhe për punën e jashtëzakonshme në shërbim të njerëzve në nevojë.

"Ina Malhani nuk është vetëm një dhuruese e rregullt e gjakut, ajo është një zonjë që në 30 vitet e fundit ka qenë shembull i çmuar i virtyteve njerëzore, duke kontribuar për familjet e komunitetit rom, njerëzit e sëmurë, të pastrehët, të braktisurit dhe jetimët.  Në të gjithë veprimtarinë e saj 30-vjeçare të bamirësisë, zonja Ina Malhani ka vënë në jetë atë që ka thënë Shenjtorja Nënë Tereza:  ‘Dashuria s’mund të mbetet vetëm. Nuk ka kuptim. Dashuria duhet të vihet në veprim dhe ky veprim është shërbimi’, tha Meta.


Lajmi kryesor:

Meta: Dhurimi i gjakut për talasemikët, mision fisnik e jetik, sidomos në këtë periudhë pandemie


  • Sondazhi i ditës:

    Tjetër JO për negociatat nga BE, mendoni se Rama ka të drejtë me gjuhën e ashpër ndaj liderëve të Brukselit?×

Lajmi i fundit

John

Zelensky: Rusia na ka vjedhur paqen, por nuk do të na shkatërrojë