Di Maio: Anëtarësimi i Ballkanit Perëndimor në BE mbetet përparësi  e qeverisë italiane

Ministri i Jashtëm italian Luigi Di Maio, pas një takimi të mbajtur me homologun malazez Djordje Radulovic u shpreh se anëtarësimi i Ballkanit Perëndimor në BE, mbetet prioritet kryesor i qeverisë italiane.

"anëtarësimi evropian i të gjithë rajonit të Ballkanit perëndimor përfaqëson një investim parësor dhe gjeostrategjik për Italinë, ”tha Di Maio.

Di Maio theksoi gjithashtu rëndësinë e krijimit të mundësive për firmat italiane në zonë, duke qënë se ajo është një nga furnitorët  më të mëdhenj të mallrave në rajon. 

S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ku do të pushoni këtë verë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Qëlluan me 20 plumba biznesmenin, zbardhen emrat e 3 autorëve! 2 prej tyre vëllezër