POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

"Di veç poezi për skiftera", letra e Bes Kallakut për të bijën është gjithçka duhet të lexoni sot

Bes Kallaku, Xhensila Myrtezaj dhe e vogla Ajka

Për një mashkull të bëhet baba i një vajze qenka me të vërtetë diçka shumë emocionuese. Këtë sapo na e ka vërtetuar edhe aktori i humorit, Bes Kallaku i cili i ka dedikuar disa rreshta plot dashuri të voglës së sapolindur. Vetëm pak orë më parë, Xhensila Myrtezaj solli në jetë vajzën e saj dhe çifti ka vendosur ta quajë me një emër totalisht shqiptar, Ajka. Pikërisht bazuar në kuptimin e emrit Besi ka shprehur të gjitha emocionet e tij ndër rreshta krahas një fotoje të ëmbël, ku i premton të bijës se do t'i japin dashuri pa fund thesarit e tyre. "Madje ndonjëherë,-shprehet Besi,- "do më duhet të bëhem edhe çun Fushë-Kruje kur dikush të grricet me ty."

Dedikimi i plotë: 

fl.mi./
Komento