Dialogu Kosovë-Serbi, Borrell: S'jemi vetëm ndërmjetës, jemi më shumë se kaq

Dialogu Kosovë-Serbi, Borrell: S'jemi vetëm ndërmjetës, jemi më shumë se kaq

Kryedipolmati i Bashkimit Evropian Josep Borrell, ka pasur një koment lidhur me dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Borrell shprehet se Bashkimi Evropian nuk është vetëm një ndërmjetës në këtë dialog, por edhe arbitër.

“Ne nuk jemi ndërmjetës, jo arbitër, jemi shumë më tepër se kaq sepse të dy duan të bëhen anëtarë të BE-së dhe kemi një kapaciteti i levës”, u shpreh ai.

 


Lajmi kryesor:

Kurti pranon kërkesën e SHBA-së, shtyn me 48 orë gjobat për targat! Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë takohen nesër në Bruksel


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hetime për korrupsion dhe pastrim parash për Gërdecin, do bëhet drejtësi?×

Lajmi i fundit

Kiara i flet Keisit për Luizin: Eshtë shumë i dashur, ka nxjerrë një  version të mirë timin

Kiara i flet Keisit për Luizin: Eshtë shumë i dashur, ka nxjerrë një version të mirë timin